Pożegnanie ks. Adama Wyszyńskiego

Pożegnanie ks. Adama Wyszyńskiego

3-go maja 2009 r. uczestniczyliśmy we Mszy Św. odprawionej przez ks. Adama Wyszyńskiego
jako nowego Proboszcza parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Kazuniu Nowym, a jeszcze tydzień wcześniej Wikariusza naszej parafii bł. Władysława z Gielniowa.

Pożegnaliśmy Go tymi słowami:

Wielebny Księże Proboszczu Parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Kazuniu Nowym!

Dzisiaj w dniu rocznicy Konstytucji 3-go Maja składam Tobie Księże Adamie serdeczne gratulacje z powodu objęcia zaszczytnego urzędu Probostwa i życzę Ci wielu sukcesów w pracy duszpasterskiej na niwie tej Parafii i działalności poza parafialnej.
Życzę Ci wielkiej, wiernej i zaangażowanej społeczności tej nowej parafii. Abyście razem naśladując Chrystusa, dokonywali wielkiego dzieła jedności, jak uczył nas Papież Jan Paweł II.
Staje przed Tobą wielkie wyzwanie. Wierzę ze dasz radę i z Bożą pomocą nowe obowiązki wykonasz dobrze, zyskując przez to przychylność i szacunek parafian i zapisując się na stałe na kartach historii Tego Kościoła.
Nasz Papież dał nam przykład jak wiele może dokanać jeden skromny człowiek nie posiadający oręża, nie posiadający władzy i nie posidający bogactwa. Ty Księże Adamie masz coś w sobie zarówno z Księdza Karola Wojtyły jak i Prymasa Wyszyńskiego. Podobnie jak Papież zajmowałeś się młodzieżą i podobie jak on oddajesz się cały Matce Boskiej, a od Prymasa odziedziczyłeś nazwisko, które zobowiązyje. Pan Bóg obdażył cię wieloma Talentami i wymaga od ciebie, abyś je umiejętnie wykorzystał.
Dziś modlimy się wszyscy tu zebrani o łaskę dla Ciebie i Twojej nowej Społeczności. O wspólne działanie i zrozumienie. O szczęście dla nas i dla naszych bliskich.Więrzę, że Pan Bóg nas wysłucha i obdarzy nas łaską, o którą prosimy, ale wierzę też, że Ksiądz Adam nie zapomni o swoich dotychczasowych przyjaciołach.To też nie wyobrażam sobie naszej czerwcowej pielgrzymki rowerowej do Rzymu bez Ciebie Księże Adamie i liczymy, my ponad dwstuosobowa grupa rowerzystów, że nas nie opuścisz i pojedziesz z nami chociaż kawałek do Rzymu, a także do Częstochowy i Lwowa oraz weźmiesz udział w innych ciekawych wypadach rowerowych w Twojej Nowej Parafii. Chętnie pojeździmy z nowymi kolegami po tutejszych okolicach, których jeszcze nie znamy i chętnie już dziś zapraszmy ich do udziału w realizacji naszych planów.
Pragnę Cię poinormować, że w środę 8 lipca tego roku nasza delegacja rzymska złoży Papieżowi Benedyktowi XVI prezent w postaci obrazu i albumu o Warszawie wraz ze zbiorową fotografią naszych rzymskich rowerzystów. Papież Benedykt XVI przywita i pobłogosławi naszą grupę w niedzielę 5-go lipca w czasie modlitwy Anioł Pański. Bardzo chcilibyśmy byś był wtedy z nami.
My będziemy zawsze z tobą połączeni duchowo i dlatego dziękujemy ci za chwile spędzone razem na pielgrzymkach do Kodnia, Św.Lipki, Gietrzwałtu. Dziękujemy za wzbogacenie naszych przeżyć przez wspólne msze Św., różańce, drogi krzyżowe i inne modlitwy, które pięknie dla nas prowadziłeś. Dziękuję za grę na gitarze przy ognisku i wspólne śpiewanie. Dziękuję za niedawną podróż do Rzymu trasą pielgrzymkową i pomoc w organizowaniu noclegów.

Kochany Księże Adamie. Życie przed nami. Na szczęście Pan nad nami czuwa.
Więc róbmy swoje i chwalmy Boga.

Alleluja !
Przewodnik grupy rowerowej,
Jacek Michalski