Częstochowa 2018

WARSZAWSKA AKADEMICKA PIELGRZYMKA METROPOLITARNA

logo pielgrzymka                         GRUPA ŻÓŁTO – NIEBIESKA

                        PIELGRZYMKA ROWEROWA

                                     10 – 14 Sierpnia 2018

                           „Niech zstąpi Duch Twój”

                                               INFORMACJE O PIELGRZYMCE

 

 

Podstawowe

Pielgrzymka trwa od 10 do 14 sierpnia2018

Zaczynamy Mszą Świętą 10 sierpnia 2018 o godzinie 6:30 w Katedrze Praskiej pw. św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie. Obowiązkowe zapisy, w krużgankach kościoła św. Anny, od 2 do 4 sierpnia w godzinach 9:00-19:30, na spotkaniu grupy pielgrzymkowej 17.06.2018 po Mszy św. o godzinie 11:30 oraz przez stronę internetową https://pielgrzymkirowerowe.com.pl  Koszt pielgrzymki to 100 zł. Dzieci do lat 12 bezpłatnie.  Zdawanie bagażu 8 sierpnia od godziny 17:00 do 20:30 – przed Katedrą Praską ul. Floriańska 3 Warszawa. Przed zdaniem bagażu wnosimy opłaty za pielgrzymkę.

Ogólne

Pielgrzymka wyrusza na szlak pielgrzymkowy w dniu 10 sierpnia tak aby po 4 dniach pielgrzymowania dotrzeć przed obraz Matki Bożej w klasztorze Jasnogórskim w Częstochowie. Do grona pątników WAPM pielgrzymki rowerowej należą osoby dorosłe jak również młodzież i dzieci. Pielgrzymka może się pochwalić najmłodszym pielgrzymem 3 lata w 2017 roku oraz najstarszym w wieku 82 lat. Pątnicy pielgrzymują w kilkunastu grupach liczących po 15 osób z przewodnikiem każda. Pielgrzymka to czas rekolekcji w drodze, czas modlitwy i pojednania z Bogiem. Każdego dnia pielgrzymowania centralnym punktem jest Msza Święta, w której uczestniczą wszyscy pielgrzymi. Konferencje i modlitwy, słowa Ewangelii  zapadają w sercach pielgrzymów. Pielgrzymka zatrzymuje się na noclegi w szkołach a sale lekcyjne jak i sportowe zamieniają się w bazę noclegową.

Zapisy

  • na spotkaniu grupy pielgrzymkowej 17.06.2018 po Mszy Świętej g 11:30 w kościele MB Częstochowskiej ul. Zagórna 5 Warszawa
  • w krużgankach kościoła św. Anny od 2 do 4 sierpnia w godzinach 9:00-19:30
  • przez stronę internetową https://pielgrzymkirowerowe.com.pl

Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią to musisz mieć ze sobą zgodę rodziców lub  opiekunów, w której będzie napisane, że wyrażają zgodę na Twój udział w pielgrzymce oraz kto będzie Twoim opiekunem podczas drogi (wg wzoru http://www.wapm.waw.pl/wpontent/uploads/2017/07/zgodarodzica37WAPM.pdf) Przy zapisie podaj czy posiadasz koszulkę i kamizelkę grupy żółto-niebieskiej, jeżeli nie podaj swój rozmiar. Przy zdaniu bagażu umożliwiamy zakup koszulki i kamizelki z nadrukiem nazwy grupy, w których wchodzimy do Częstochowy, tworząc jednolity wygląd grupy.

Pielgrzymi w przedziale wiekowym 10-18 lat muszą posiadać kartę rowerową.

Bagaż

W dniu 8 sierpnia od około 17:00 do 20:30 przed Katedrą Praską ul.  Floriańska 3 będzie przyjmowany bagaż oraz wydawane koszulki, książeczki pielgrzyma po uprzednim dokonaniu opłaty za pielgrzymkę. Książeczka Pielgrzyma upoważnia do przyjęcia/zdania bagażu na samochód.

Opłaty           

Opłaty uiszczamy przy zapisach lub przed zdaniem bagażu

opłata za pielgrzymkę wynosi 100 zł

dostarczane obiady na wyznaczone miejsce postoju w cenie 13 zł

opłata za pielgrzymkę obejmuje: transport bagażu, nocleg, ubezpieczenie, transport roweru z Częstochowy do Warszawy

Dla rodzin, dzieci i młodzieży – zniżki

Wyposażenie obowiązkowe pielgrzyma

  • sprawny rower (sprawne białe światło z przodu, czerwone z tyłu, klucze rowerowe i zapasowa dętka)
  • żółta kamizelka
  • kask
  • materac/karimata
  • śpiwór

Przypominamy, że zapisy są OBOWIĄZKOWE! Zapisanie się na WAPM grupy żółto- niebieskiej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Pielgrzymki.